fbpx

Najczęściej zadawane pytania przy usuwaniu tatuażu

Laserowe usuwanie brwi przed po.

Najczęściej zadawane pytania przy usuwaniu tatuażu

 

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że tatuaże muszą zostać na całe życie. Rozwój technologii i medycyny estetycznej sprawia, że możliwe jest laserowe usuwanie tatuażu Warszawa. Dzięki serii zabiegów przeprowadzanych przez specjalistów można pozbyć się niechcianego tatuażu bez interwencji chirurgicznej.

Warto poznać najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi odnośnie tego zagadnienia. Z pewnością rozjaśni to całą kwestię i zwiększy świadomość.

 

Jak wygląda usuwanie tatuażu?

 

Laserowe usuwanie tatuażu Warszawa korzystając z laserów emitujących impulsy świetlne rozbija tusz umieszczony pod skórą na drobinki. Następnie cząsteczki farby są niszczone przez układ odpornościowy.

To jak szybko usunięty zostanie tatuaż zależy od jego wielkości, rodzaju skóry, a także od koloru tuszu i gęstości farby wszczepionej podskórnie.

 

Czy usuwanie tatuażu może być bolesne?

 

Laserowe usuwanie tatuażu nie powoduje bólu u pacjentów. Jedynie może powodować dyskomfort w postaci delikatnego pieczenia skóry. Wynika to z temperatury laseru. Pracownie medycyny estetycznej stosują narzędzia niwelujące działanie laserów i chłodzące pacjentów: zimne powietrze i żele chłodzące.

 

Czy po usuniętym tatuażu zostaje blizna?

 

Zazwyczaj nie ma mowy o tworzeniu się blizn. Pacjent jednak musi ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich. Mogą natomiast wystąpić przebarwienia na skórze, jednak przeważnie po kilku dniach od zabiegu bledną one i skóra wygląda normalnie. By uniknąć niedoskonałości warto dbać o higienę – smarować podrażnione miejsce, myć je wodą srebrzaną i unikać słońca i obtarć.

 

Ile czasu zajmuje usunięcie tatuażu?

 

To ile będzie trwać laserowe usuwanie tatuażu Warszawa ustalane jest indywidualnie. Na podstawie wielkości tatuażu i innych zmiennych szacuje się ile sesji będzie potrzebnych by pozbyć się niechcianego dzieła z pod skóry. Przeważnie całość zamyka się w kilku sesjach, gdzie jedna sesja trwa około godziny.

 

Jakie są przeciwskazania do usunięcia tatuażu?

 

Na pewno z usuwaniem tatuażu powinny wstrzymać się kobiety znajdujące się w ciąży bądź karmiące piersią. Także osoby mające problemy z tkanką łączną nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Do zabiegu należy się wcześniej przygotować – unikać opalania i ekspozycji na słońce

Generalnie każdy przypadek jest indywidualny, dlatego jeśli rozważamy laserowe usuwanie tatuażu Warszawa najlepiej skontaktować się z fachowcami. Konsultacja u specjalisty pomoże określić czy usuwanie tatuażu jest możliwe oraz oszacować ile czasu ewentualnie może zająć.

Zastanawiasz się nad makijażem? Zostaw swój numer!