fbpx

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Kosmetologia funduje świetne rozwiązanie dla zabieganych czy nie lubiących codziennego malowania pań. Długotrwale utrzymujący się makijaż permanentny ust Warszawa stanowi tutaj doskonałe rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić czas i cieszyć się pięknymi efektami.

Warto wiedzieć na czym polega zabieg makijażu permanentnego i jakich części twarzy dotyka. Dobrze też wiedzieć jak długo się utrzymuje oraz jak się z nim obchodzić.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny wykonuje linergistka. W celu uzyskania trwałych efektów, linergistka wprowadza pod skórę specjalny pigment. Ważne jest, by aplikowana substancja była bezpieczna dla zdrowia i cechowała się wysoką jakością. W naszym salonie zarówno pigmenty jak i wszystkie inne pozostałe materiały są najwyższej jakości. Stawiamy na higienę i bezpieczeństwo pracy.

Najczęściej makijaż permanentny stosuje się na okolicach oczu i ust. Makijaż permanentny ust poprzedzony jest indywidualną konsultacją ze specjalistką.

Makijaż permanentny ust Warszawa.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Celem i największą zaletą makijażu permanentnego jest jego trwałość i wytrzymałość. Są one determinowane różnymi czynnikami, na które wpływ mają zarówno linergistka, jak i klientka.

Sporo zależy od jakości produktów – warto korzystać z tych z górnej półki, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa, a więc i zabieg droższy. Także technika wykonywania makijażu i pielęgnacja twarzy już po zabiegu determinuje to, jak długo będzie się utrzymywał oczekiwany efekt. Wystawianie się na promieniowanie uv, korzystanie z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych też ma wpływ na trwałość makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny ust przeciętnie powinien utrzymywać się 2-4 lata, makijaż permanentny brwi 1-2 lata. Wpływ na to, jak długo można się nim cieszyć, poza pielęgnacją, ma również typ skóry.

Pielęgnacja bezpośrednio po zabiegu, przypomina pielęgnację po wykonaniu tatuażu – stosuje się maści natłuszczające skórę i myje się ją wacikiem zwilżonym wyłącznie wodą bez żadnych detergentów. Wszystkie zalecenia omawiane są u nas w salonie od razu po zabiegu.

Gdzie warto wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ust

Przed wykonaniem makijażu permanentnego warto zapoznać się z tym zagadnieniem. Warto także zrobić rekonesans pod kątem wyboru odpowiedniej specjalistki. Aktualnie powstaje coraz więcej salonów świadczących tego typu usługi. Nie wszystkie jednak wykonują swoją pracę z należytym pietyzmem.

Dobrze jest zatem zapoznać się z portfolio linergistki (galeria zdjęć), jak również poszukać opinii na temat jej podejścia do zawodu w internecie (opinie google i booksy). Na mediach społecznościowych typu facebook czy instagram znajdziecie nas pod nazwą @beautybrowpmu lub Beauty Brow Studio.

Zastanawiasz się nad makijażem? Zostaw swój numer!