fbpx

Jaki tatuaż jest najłatwiejszy do usunięcia?

Różne pobudki kierują ludźmi decydującymi się na zrobienie sobie tatuażu. Zdarza się, że okazuje się to decyzją nieprzemyślaną, której właściciel po jakimś czasie żałuje. Wraz z rozwojem technologii i medycyny estetycznej pojawia się rozwiązanie dla takich osób. Aktualnie możliwe jest laserowe usuwanie tatuażu w Warszawie.

Zatem jeśli tatuaż jest nieudany bądź właściciel nie jest z niego zadowolony wystarczy zgłosić się do odpowiednich osób. Jednak nie jest to takie proste. Wiele zależy od typu tatuażu, rodzaju zastosowanego tuszu i tego czy jest on czarny czy kolorowy.

Warto zapoznać się bliżej z techniką usuwania tatuaży metodą laserową. Warto też wiedzieć, kiedy jest to zadanie prostsze, a kiedy bardziej wymagające.

Na czym polega usuwanie tatuażu przy pomocy lasera?

Laserowe usuwanie tatuażu w Warszawie to wykorzystanie wiązki światła laserowego do zniszczenia barwnika wprowadzonego pod skórę podczas robienia tatuażu. Tusz rozbity na drobne cząsteczki jest wchłaniany przez nasz układ odpornościowy. Światło laserowe w takim wypadku skupia się jedynie na zabarwionych częściach ciała nie dostrzegając “czystych” elementów.

Medycyna estetyczna stosuje różne typy laserów, gdzie każdy sprawdza się w określonych okolicznościach. Typ używanego w danej sytuacji lasera określa dokładny wywiad poprzedzający zabieg.

Laser Warszawa.

Które tatuaże najłatwiej jest wywabić?

Decydując się na laserowe usuwanie tatuażu w Warszawie warto przygotować się do wywiadu poprzedzającego zabieg. Lekarz będzie musiał uzyskać informację odnośnie typu skóry, rodzaju tuszu i historii tatuażu. Na tej podstawie dobierany jest laser i częstotliwość wiązki.

Najłatwiej jest się pozbyć czarnych tatuaży – ciemny tusz najszybciej możemy rozbić przy pomocy lasera. Na przeciwnym biegunie są jasne kolory: czerwony czy żółty. Czas wykonania tatuażu także ma znaczenie – z czasem tusz pod skórą blednie i nieco łatwiej go rozbić.

Innym znaczącym aspektem jest miejsce na ciele – trudniej usuwa się miejsca dalsze anatomicznie, gdzie warstwa skóry jest dość cienka.

Wywiad, który poprzedza każdy zabieg kończy się ewaluacją tatuażu przez medyków estetycznych. Skala Kirby-Desai ma za zadanie określić ile sesji zajmie laserowe usuwanie tatuażu w Warszawie w danym przypadku i oszacować szanse na skuteczną realizację zabiegu.

Zastanawiasz się nad makijażem? Zostaw swój numer!