Brwi metodą ombre lub pudrową wykonujemy maszynką, używając bardzo cienkich, jednorazowych igieł i nasadek. Delikatnie, ruchami wymiatania i drapania wprowadzamy odpowiedni odcień pigmentu w naskórek. Metoda ta jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry, również tłustej.
Dolny łuk i koniuszek jest mocniej zaznaczony, natomiast górna część brwi oraz nasada są delikatnie muśnięte pigmentem.
Efekt po wygojeniu jest delikatniejszy od tradycyjnej metody cienia poprzez zostawienie jaśniejszej nasady brwi i przypomina brwi zaraz po hennie.
Makijaż permanentny brwi powinien być indywidualnie dobrany do każdej klientki, jej wieku i typu urody. Wpływa na samopoczucie i dodaje pewności siebie.
Podczas zabiegu możemy zniwelować drobne niedoskonałości oraz wyrównać asymetrię linii brwi. Makijaż permanentny może zatuszować drobne blizny na brwiach.
Sprawdza się również w przypadku ich braku. W przypadku wyraźnych śladów po starym makijażu czasami konieczne jest pokrycie całych brwi pigmentem, bez efektu ombre.
Należy pamiętać, że makijaż permanentny brwi złuszcza się najszybciej z całego makijażu permanentnego. Jest zrobiony najlżej, żeby wyglądał bardzo naturalnie i nie przypominał tatuażu, dlatego też zaleca się poprawę jego koloru po około roku do półtora.

Makijaż permanentny pozwala:
stworzyć piękne brwi po chemioterapii
przyciemnić naturalny odcień brwi
nadać odpowiedni kształt, co jest szczególnie pomocne przy asymetrii brwi
optycznie podnieść powieki i „otworzyć oko”
Zabieg polecany jest również dla osób aktywnych, uprawiających sport i korzystających z basenu gdzie bez makijażu mogą wyglądać pięknie i czuć się pewnie.

Pielęgnacja po zabiegu

Pigmentowane miejsca nie moczymy, nie drapiemy. Nie zrywamy strupków, nie malujemy twarzy w miejscu pigmentacji przez pierwsze 10 dni od zabiegu. Nie korzystamy z basenu, sauny i siłowni przez pierwsze 10 dni. Nie opalamy twarzy przez miesiąc od zabiegu. Następnie stosujemy kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Przez pierwsze dni brwi będą się wydawać bardzo ciemne, ale proszę poczekać 28 dni, w tym czasie naskórek się zregeneruje i będzie można ocenić kolor brwi po wygojeniu.