Brwi metodą ombre lub pudrową wykonujemy maszynką, używając jednorazowych kartridży z igłą. Delikatnymi ruchami wymiatania i drapania wprowadzamy odpowiedni odcień pigmentu w płytkie warstwy skóry. Metoda ta jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry, również tłustej.
Dolny łuk i koniuszek jest mocniej zaznaczony, natomiast górna część brwi oraz nasada są delikatnie muśnięte pigmentem.
Efekt po wygojeniu jest delikatniejszy od tradycyjnej metody cienia poprzez zostawienie jaśniejszej nasady brwi i przypomina brwi zaraz po hennie.
Makijaż permanentny brwi powinien być indywidualnie dobrany do każdej klientki, jej wieku i typu urody. Wpływa pozytywnie na samopoczucie dodając pewności siebie.
Podczas zabiegu możemy zniwelować drobne niedoskonałości oraz w pewnym stopniu wyrównać asymetrię linii brwi. Makijaż permanentny może zatuszować drobne blizny na brwiach.
Sprawdza się również w przypadku ich braku. W przypadku wyraźnych śladów po starym makijażu czasami konieczne jest pokrycie całych brwi pigmentem, bez efektu ombre. Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie zakryć starego makijażu, wtedy odsyłamy klientkę na laser aby rozjaśnić lub usunąć stary tatuażowy makijaż.
Należy pamiętać, że makijaż permanentny brwi wyłuszcza się najszybciej z całego makijażu permanentnego. Jest zrobiony najlżej, żeby wyglądał bardzo naturalnie i nie przypominał tatuażu, dlatego też zaleca się poprawę jego koloru po około roku do półtora.

Makijaż permanentny pozwala:
skrócić czas codziennie wykonywanego makijażu
przyciemnić naturalny odcień brwi
nadać odpowiedni kształt, co jest szczególnie pomocne przy asymetrii brwi
optycznie powiększyć usta, zaznaczając ich często niewidoczny kontur
Zabieg polecany jest również dla osób aktywnych, uprawiających sport i korzystających z basenu gdzie bez makijażu mogą wyglądać pięknie i czuć się pewnie.

Pielęgnacja po zabiegu

Pigmentowane miejsca nie moczymy, nie drapiemy. Nie zrywamy strupków, nie malujemy twarzy w miejscu pigmentacji przez pierwsze 10 dni od zabiegu. Nie korzystamy z basenu, sauny i siłowni przez pierwsze 10 dni. Nie opalamy twarzy przez miesiąc od zabiegu. Następnie stosujemy kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Przez pierwsze dni brwi będą się wydawać bardzo ciemne, ale proszę poczekać około miesiąca, w tym czasie naskórek się zregeneruje i będzie można ocenić kolor brwi po wygojeniu.