fbpx

Laserowe usuwanie tatuażu kiedy efekty?

Laserowe usuwanie tatuażu w Warszawie jest skuteczną metodą pozbycia się ze skóry zarówno makijażu permanentnego, jak i niechcianego tatuażu. Skoro ten element jest już niechciany na naszej skórze, warto go jak najszybciej usunąć. Jednak szybkie podjęcie decyzji nie spowoduje, że natychmiast można całkowicie usunąć tatuaż. Dlaczego? Podczas pierwszej konsultacji przed laserem omawiane są cele zabiegu laserowego, a także przebieg zabiegu i szacowana ilość sesji, jakie będą potrzebne, aby tatuaż\makijaż zniknął lub się rozjaśnił. Warto jednak wiedzieć, że już przy pierwszym zabiegu można zobaczyć pierwsze efekty!

Laserowe usuwanie tatuaży – ile sesji potrzeba?

Sam zabieg usunięcia makijażu permanentnego/tatuażu podzielony jest na kilka sesji. Pierwszym krokiem jest konsultacja. A po niej w zależności między innymi od tego, jaki rodzaj pigmentacji mamy, czy na jakim obszarze zabiegowym będzie konieczne przeprowadzenie zabiegu laserowego, ustalana jest ilość sesji.

Należy pamiętać, że po obejrzeniu makijażu/tatuażu specjalista wyznaczy optymalną ilość sesji. Inaczej może wyglądać zabieg usuwania tatuażu, a inaczej w przypadku brwi permanentnych. Do usunięcia tatuażu o niewielkim rozmiarze, mogą wystarczyć 3-4 sesje, a brwi permanentnych 2-3 sesje.

Jedna sesja laserowego usuwaniu/rozjaśniania tatuażu/makijażu trwa średnio 15 minut. Czas trwania impulsu w trakcie zabiegu jest bardzo krótki, dosłownie 5 minut. Ważna informacja- naszym laserem usuniesz tatuaż czarny, szary, granatowy, ale nie kolorowy.

Jak dbać o skórę po laserowym usuwaniu tatuażu

Pozbycie się tatuażu nie jest obojętne dla skóry. Nawet nasz nowoczesny laser nanosekundowy Qswich w przebiegu zabiegu sięgając wiązką do głębokich warstw skóry powoduje bardzo duże rozgrzanie tkanek więc konieczne jest schłodzenie opracowywanej okolicy po zabiegu. Trzeba stosować się do zaleceń pozabiegowych, aby gojenie przebiegało prawidłowo. Plusem naszego lasera jest fakt, że nie uszkadza on skóry, nie robi blizn, bąbli, nie pojawia się krew. Brwi czy tatuaż od razu po zabiegu jest jaśniejszy. Na brwi po 2-3 dniach można nałożyć hennę żelową jeśli włoski tego wymagają.

Przy laserowym usuwaniu tatuażu za pomocą laserów nano i pikosekundowych nie jest potrzebna specjalna rekonwalescencja. Istotne jest jednak, aby potraktować zabieg laserowy poważnie, ponieważ nie chcemy, aby pojawiły się na skórze strupki czy blizny. Dlatego po zabiegu należy zrezygnować z solarium, opalania się w słońcu, odbywania długich kąpieli, czy też stosowania innych inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, jak i kosmetyków z silnymi substancjami aktywnymi. Należy odstawić też substancje światło uczulające takie jak retinol. Cała lista przeciwwskazań do zabiegu jest pod linkiem www.beautybrow.pl/faq. Zalecenia po zabiegowe każda klientka dostaje w salonie po zabiegu.

Czy laserowe usuwanie makijażu/tatuażu jest skuteczne?

Laserowe usuwanie tatuażu Warszawa.

Tak! Z laserowym usuwaniem tatuażu wiąże się najwyższa skuteczność, jednak ostateczny efekt i ilość zabiegów zależą od wielu czynników. Od tego jak głęboko był podany pigment, jak dawno temu był makijaż/tatuaż wykonany, jakiej marki pigmenty były zastosowane. Reakcja skóry też decyduje o tym z jaką mocą będziemy pracować podczas rozjaśniania makijażu permanentnego (usuwania tatuażu).

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego można wykonywać w odstępach miesiąca, aby skóra zdążyła się zregenerować. Jeśli usuwamy stary makijaż permanentny, by na jego miejsce stworzyć nowy, po zakończeniu kilku sesji musimy odczekać od 8 tygodni przed nową pigmentacją. Cennik zabiegów dostępny jest tutaj www.beautybrow.pl/cennik

Zastanawiasz się nad makijażem? Zostaw swój numer!